Każde dziecko ma swoje hobby, na ogół krótkotrwałe. Hobby Wojtusia Reichela są od małego pociągi i różne zestawy wagonów. Jego zamiłowanie do pociągów rozpoczęło się wraz z bajką o Tomku i jego przyjaciołach. Hobby Wojtusia wspierają jego rodzice. Wraz z zakupem pierwszego pociągu nie myśleli, że rozwinie się to w pasję. Dziś Wojtek ma własne miniaturowe kolekcje, zajmują mu cały pokój. Nadal zbiera modele różnych wagonów, kolejek oraz pociągów.

 Na zaproszenie naszego absolwenta grupa przedszkolaków z ul. Opawskiej odwiedziła Wojtka, który zaprezentował kolekcję naszym przedszkolakom. Przygotowanie ekspozycji - miniaturowych dworców kolejowych z mostami i zabudową wymaga wielu godzin pracy. W przygotowanie ekspozycji zaangażowani byli Rodzice i Dziadek Wojtusia. Wojtuś potrafi bezbłędnie opisać własne modele i określić ich nazwy. O wszystkich eksponatach opowiada z wielka pasją, ma wiele wiadomości o pociągach.

Możliwość zobaczenia i wysłuchania ciekawostek o pociągach, a następnie zabawa eksponatami przypadła do gustu każdemu z przedszkolaków. Bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Dziękujemy Państwu Iwonie i Norbertowi Reichel oraz Wojtusiowi za przygotowanie pokazu, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Bożena Lenartowicz

 
22113192
22311272